Вчителі


Лінія Карма Каг'ю — одна з чотирьох основних шкіл буддизму Тибету. Оскільки це лінія прямої усної передачі, медитація вважається особливо цінною. Завдяки взаємодії з досвідченим учителем ці методи можуть призвести до безпосереднього переживання природи ума.

Історичний Будда Шакьямуні навчав методам Карма Каг'ю своїх найближчих учнів. Надалі ці методи передавали індійські махасиддхі Падмасамбхава, Тілопа, Наропа, Майтріпа та тибетські йоги Марпа та Міларепа. У XII столітті чернець Гампопа передав повчання першому Ґ'ялва Кармапі, чиї послідовні свідомі переродження зберегли Вчення живим і міцним досі. Зараз великі вчителі Тибету (тиб. — Лами), такі як Його Святість Кармапа XVII Трінле Тхає Дордже, передають цю безперервну традицію під час відвідування багатьох буддійських центрів Карма Каг'ю у всьому світі.

Школа Карма Каг'ю пропонує практичне Вчення, яке можна застосовувати у повсякденному житті. Все багатство цих методів доступне для мирян і йогінів, з їх допомогою можна розвивати властиві розуму багатство і ясність як у медитації, так і в повсякденному житті. Дах самозвільнювального вчення Великого друку спирається на три колони: перевірені недогматичні повчання, медитацію та методи, здатні зміцнити досягнуті рівні усвідомлення.

З початку 70-х років XX століття лінія Карма Каг'ю набула великого поширення не тільки на Сході, а й на Заході.

Лінія Карма Каг'ю відноситься до Діамантового шляху. Її основа –- особливе бачення, медитація та безпосередня передача досвіду про природу розуму від вчителя до учня.

Останнім часом дедалі більше західних людей цікавляться буддизмом. Оскільки часто виникають ситуації, коли хтось видає себе буддійського майстра, завжди постає питання достовірності вчення.

Наші вчителі з Гімалаїв регулярно приїжджають на Захід, у тому числі й в Україну, читають лекції та дають посвяту — передачу сили. Це, передусім, глава лінії Карма Каг'ю Ґ'ялва Кармапа XVII Тхає Дордже, а також Джиґме Рінпоче, Шераб Ґьялцен, Нєдо Рінпоче.

Перший західний Лама, від якого багато хто вперше почув про Вчення Діамантового шляху і отримав передачу методів, що ведуть до Просвітлення, — данець Оле Нідал. 1969 року Оле та його дружина Ханна стали першими західними учнями шістнадцятого Ґ'ялва Кармапи, який дав їм повну освіту буддійських лам. Після цього, за дорученням та на прохання Кармапи, Оле та Ханна Нідал вирушили на Захід, щоб передавати методи роботи з розумом усім, хто їх шукає.

З того часу, ось уже понад 45 років, Лама Оле Нідал подорожує світом, читає лекції та проводить медитаційні курси. Він та його учні заснували понад 700 буддійських центрів та груп.